A A A

Idea regat MazuryOPEN

 

10 maja 2014, w Mikołajkach na jeziorze Mikołajskie już po raz drugi odbędzie się historyczny pojedynek najszybszych jachtów w Polsce. Zostanie rozstrzygnięty odwieczny spór o to, który jacht żegluje najszybciej. W regatach MazuryOPEN może być tylko jeden zwycięzca!

 

Celem regat MazuryOPEN jest wyłonienie najszybszego jachtu roku. Od lat na forach internetowych toczą się spory o to, który jacht jest najszybszy. Z uwagi na to, że na innych regatach są stosowane różnego rodzaju ograniczenia (np. dotyczące powierzchni żagli, masy jachtu, wyposażenia - np. w spinaker), przeliczniki itd. bardzo trudno jest stwierdzić który jacht faktycznie żegluje najszybciej. Aby rozstrzygnąć ten odwieczny spór zrodził się pomysł na regaty najszybszych jachtów w formule "Total Open": dowolny jacht - dowolnie wyposażony - jeden puchar - jeden zwycięzca.

 

Podstawowe założenia regat MazuryOPEN:

  • Uczestnicy startują na dowolnej klasy, dowolnie wyposażonych jachtów o napędzie wyłącznie żaglowym. 
  • Dopuszczalne są dowolne modyfikacje jachtów w celu osiągnięcia sukcesu.
  • Trasa regat - "po trójkącie" - pozwalająca sprawdzić jacht na różnych kursach.
  • Seria wyścigów, w wyniku których zostanie wyłoniony jeden zwycięzca.
  • Zwycięski jacht otrzymuje tytuł najszybszego jachtu roku
  • Każda załoga może być oprócz kategorii open sklasyfikowana w dowolnie wybranej kategorii - nie otrzymuje jednak tytułu zwycięzcy, gdyż ten może być tylko jeden.

 

W zeszłorocznej, pierwszej edycji - Tytuł Najszybszego Jachtu Roku 2013 wywalczyła (wygrywając wszystkie trzy wyścigi) załoga jachtu Delphia 24 w składzie: Sternik - Adam Łozowski; Załoga - Maciej Dymerski, Maciej Raszkiewicz, Sebastian Jurkiewicz. Czy obronią swój tytuł w tym roku? Zobaczymy już 10 maja.

 


 

Sponsorami regat są:

 

 BMW Auto Breczko -  Dealer marki BMW w Białymstoku

 

Producent odzieży żeglarskiej HENRI LLOYD

 

 

Przystań Na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach

 

Stocznia jachtowa DELPHIA YACHTS

producent jachtów żaglowych i motorowych

 Hotel Mikołajki *****